30.09.2021
Учасники дискусійної панелі: Валерія Лутковська, засновниця Українського інституту з прав людини; Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини; Роман Романов, директор програми "Права людини та правосуддя" МФ“Відродження”; Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод; Володимир Яворський, експерт Центру громадянських свобод (ВІДЕО)
04.07.2021
Вивчення конфліктних ситуацій, до яких ми не залучені безпосередньо, допомагає краще усвідомити загальні принципи справедливості й закріпити навички неупередженого, невикривленого мислення. Коли ж у певний конфлікт так чи інакше залучені вже ми самі, таке усвідомлення й такі навички мають допомогти нам вийти з глухого кута пристрасної упередженості та впертої односторонності. В цьому суть правового виховання й правового мислення.
05.06.2021
Олександр Степаненко: Кіноклуби Docudays UA – можливість надати провінційним бібліотекам нової якості, як осередкам публічних подій
Завдяки своєму особливому формату та стилю, ця книга може зацікавити не тільки юристів, а й значно ширшу читацьку аудиторію, яка вперше звертається до гуманітарного права і зацікавлена в питаннях, пов’язаних з регулюванням збройних конфліктів. За посиланням доступна PDF-версія видання
31.12.2020
"Проти демократії" - таку назву має незвичайна книга, український переклад якої вийшов у видавництві "Дух і літера". Докладніше про неї можна дізнатись з яскравої авторської передмови на сторінці видавництва. Книга є зразком високої культури недогматичного мислення та гарного літературного стилю, а також пропонує багато цікавих питань для обговорень і дискусій.
21.06.2019
Книга видатного мислителя ХХ століття Фрідріха Гайека – класичний зразок наукового мислення та прекрасного стилю. У томі «Правила та порядок» розглядаються основні концепції, необхідні для критичного аналізу найпоширеніших теорій справедливості та умов, яким має задовольняти конституція задля забезпечення індивідуальної свободи. До вашої уваги Вступ до 1-го тому та посилання на повний текст українського видання у форматі pdf в онлайн-бібліотеці ХПГ
04.02.2019
Лешек Колаковский (1927 - 2009) – выдающийся польский философ, писатель и публицист – написал эту статью в середине 80-х. Перевод с немецкого Бориса Хазанова. Напечатано в альманахе "Вторая навигация", вып.15, 2018.
31.01.2019
Еще древние греки хорошо понимали разницу между теми обязанностями, которые берет на себя свободный человек, и теми, которые господин возлагает на своего раба. Различение этих двух видов обязанностей, которые можно обозначить как внешне-принудительные и внутренне-свободные, позволяет лучше понять, как соотносятся в общем случае права и обязанности... Права человека обладают более высоким приоритетом по сравнению с обязанностями внешне-принудительного типа, поскольку призваны защищать человека от произвола со стороны власти.
16.01.2019
Дослідження змін у сприйнятті та розумінні проблематики прав людини в українському суспільстві на основі загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у співпраці із громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.
14.01.2019
«У школі права людини вивчають одну годину. За рік вивчення предмета "Право", діти три чверті часу вчать обов’язки і кримінально-адміністративну відповідальність. Тобто те, за що вас можуть покарати. Таке враження, що ми виховуємо солдатів, як за радянських часів... У Штатах з початкової школи вчать: "Я громадянин і маю права, а ви — державні органи, обмежені моїми правами"...»
логін:
пароль:
підтвердити
забув пароль
реєстрація
E-mail: