Твої права (по сторінках конвенції оон про права дитини)

05.12.2000

СВітлана Проценко (м. Харків) — авторська розробка повного курсу для молодших школярів: уроки №№ 3-5

„Як розв’язати конфлікт?“, „Як захищати свої права?“

05.12.2000

конспекти двох уроків та есе „громадянська освіта в школі: основні теми та методи їх викладання“

05.12.2000

...Усього за три дні, проведених у Київському виховному домі для сиріт на вул. Багговутівській, Корчак встиг повністю перебудувати внутрішній лад цього закладу: зорганізував дитяче самоуправління із законодавчою та судовою функцією, розпочав „видання“ рукописної „Газетки“ (до якої надсилав „кореспонденцію“ і після повернення на фронт), запровадив систему різноманітних чергувань тощо...

...Корчак влаштувався лікарем одразу до трьох притулків для українських дітей-сиріт, кількість яких зростала шаленими темпами. Наприкінці життя він писав: „Київ. Хаос... Тут я пізнав рецептуру воєн і революцій. Вчора більшовики – сьогодні українці – наближаються німці – звідкілясь ще й залишки царської Росії. Усе навколо дихало стримуваним злочином. Якими наївними видаються нині мої тодішні турботи, щоби: люди, почуття, план, порядок, хоча б трошки здорового глузду – для охорони дитини“.

Соціальній і науково-технічній революціям Корчак вперше у світовій традиції протиставив дитячу революцію, проголосивши з Києва Велику Хартію Вільностей Дітей, за якою дітей виховувати батькам і суспільству слід не за власними світоглядними ідеалами, а лише обережно направляючи їхні природні прагнення, „звільнити дітей від рабства дорослих...“

...Після півроку праці у сирітських притулках він змушений був залишити цю роботу через банальне етнічне питання – як відомо, Корчака все життя зусібіч оточувала ворожість: багато поляків з підозрою ставилися до популярного серед дітей єврейського вчителя; єврейство зневажало його як польського патріота, що пише під атракційно-слов’янським псевдонімом; католики, православні, протестанти, юдеї нападали на його позарелігійність (у пресі траплялися звинувачення від „нігілізму“ до „масонства“) – все це не сподобалося й російсько-українській адміністрації сирітських притулків. А отже, наприкінці травня 1918-го Януш Корчак назавжди повертається додому, до Варшави, везучи з Києва написану тут роботу „Як любити дітей“...

(Зі статті Ксенії Кіро
у тижневику „ПіК“, №37, 2000 р.)

Валерій Марченко. Листи з Володимирської, 33

05.12.2000

(З книги: Валерій Марченко. „Листи до матері з неволі“. – Фундація ім.О.Ольжича, Київ, – 1994)

З робіт Четвертого Всеукраїнського конкурсу

05.12.2000

есе О.Тараканова (м.Київ)

Як порушуються і як захищаються права людини в школі?

05.12.2000

Севастопольська правозахисна група здійснює проект „моніторинг дотримання прав людини в ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ школах України“

Розмова з чиновником обласного управління освіти

05.12.2000

„Усе буде, як завжди, – сказав пан Микола. – зверху спустять вказівку, ми на місці вживемо заходів, і програма буде працювати...“

Відгук на проект КОНЦЕПЦІЇ громадянського виховання

05.12.2000

„Від концепції тхне таким якісним, відстояним радянським духом, що так і бачиш піонерів з жовто-блакитними краватками і відповіддю: Завжди готовий!..“

Літні табори та школи ІНФОРМАЦІЙНо-методичного центру „Дебати“

05.12.2000

„Країна молодіжного лідерства“. І.Сущенко (м. Чернігів). Літня школа за програмою „практичне право“. О.Фецяк (м.Борислав)

ТВОЇ ПРАВА. По сторінках Конвенції ООН про права дитини

05.12.2000

Світлана Проценко (Клугино-Башкирівська школа Чугуївського р-ну Харківської обл.)

X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль