Громадянська Освіта, 2001  №06

З робіт IV Всеукраїнського конкурсу творів-есе з прав людини

05.12.2001

"Кое-кто из взрослых готов согласиться с Руссо, что в школе дети должны делать то, что им хочется. Но хотеть-то мы должны того, что ждут от нас учителя..."

Твої права (по сторінках конвенції оон про права дитини)

05.12.2001

Уроки 11-13 (продовження курсу для молодших школярів)

Декларація учнів, батьків і вчителів школи №___

05.12.2001

Проект декларації створений за пропозиціями учнів, учителів, батьків на класних зборах, уроках правознавства, методоб’єднаннях, батьківських зборах, — Сергій Пеняєв (м. Одеса)

Правознавство та захист прав людини у школі

05.12.2001

"Нарешті хтось насмілився серйозно вголос заявити те, про що думають всі вчителі правознавства, яких я знаю"

В пошуках шляхів активізації

05.12.2001

Моє бачення вирішення проблеми

05.12.2001

Громадянська освіта в середній школі

05.12.2001

Завдання, програма, методи — Сергій Куксенко (с.Мала Бурімка, Черкаська обл.)

05.12.2001

Загально вважається, що громадянське суспільство твориться і підтримується в режимі свободи енергією та ініціативою громадських недержавних організацій, створених за політичною, професійною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою. Поки що їх дуже мало. Вважається, що їх має бути, за аналогією із Заходом, дуже багато. Відповідно до цього і побудову чи розбудову громадянського суспільства дехто бачить у різкому збільшенні кількості тих недержавних організацій, які і створять своєю сукупністю так званий "третій" чи "некомерційний" сектор того громадянського суспільства. Це збільшення кількості бачиться у відриві від процесів, що відбуваються у глибинах посттоталітарного суспільства, в ігноруванні нинішнього ментального стану. Але ж імітація побудови громадянського суспільства насправді ставить під сумнів нашу спроможність його дійсно створити. Навіть щодо окремого типу недержавних організацій – правозахисних, то і тут проблема не в їх кількості. Бо правозахисником при сильних ЗМІ і незалежному судочинстві може бути кожна людина (принаймні самозахисником!), яка має чіткі громадянські та моральнісні критерії відповідальності за все, що відбувається поруч. Зиновій Антонюк "Побудова громадянського суспільства в Україні та християнське соціальне вчення" (журнал "Сучасність", 1998, №11; передрук. у збірн. "Листи з волі", Київ, 1999)

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль