Громадянська Освіта, 2001  №27

Права людини для "міцних горішків"

05.12.2001

Чудове видання Херсонського Фонду милосердя та здоров’я і Херсонської міської асоціації журналістів "Південь" Фрагменти лекцій Марека Новицького

Правознавство та права дитини

05.12.2001

Відповідь опонентам

Мониторинг соблюдения прав человека в школах Украины

05.12.2001

Права учащихся как показатель демократизации школьной жизни в условиях гуманизации учебно-воспитательного процесса

"Права ребенка" - уроки для пятиклассников

05.12.2001

Методическое пособие по преподаванию в 5-6 классах: О разработчиках. - Практические советы. - Урок 1. "Кто я? Какой я?". - Урок 2. "Равенство" - Молодежная правозащитная группа( г. Бишкек, Кыргызстан)

Літня школа з "Практичного права"

05.12.2001

Выборы президента школы №37

05.12.2001

Де ж ви поділися, справжні студенти?

05.12.2001

Нам пишуть з різних куточків України

05.12.2001

...Саме демократ не може дозволити собі обмежитися вираженням презирства й люті проти людини маси, коли та прислухається до найодіозніших речників антилібералізму, віддає їм свій голос на виборах і т. ін. Щоразу ми повинні запитувати себе: чим ми довели їх до того, що вони голосують за будь-кого, аби лише повідомити нам, користуючись своїм демократичним правом, – до чого вони нами не задоволені?

...Варто пам’ятати, що тоталітаризми не були простим бунтом підсвідомості з її "архетипами"; вони здобули свій історичний шанс лише остільки, оскільки були абсолютно хибною відповіддю на цілковито реальні запитання, породжені кризою колишніх автентичностей. Кінець тоталітаризмів і наступне розвінчування їх дають нам повною мірою відчути реальність самих запитань. Тільки повна відкритість назустріч запитанням, повна чесність і тверезість щодо них може насправді відняти шанс у повернення тоталітарних тенденцій в майбутньому. Виховання інтелектуальної чесності не замінить тренування "найправильніших" готових реакцій на слова.


Сергій АВЕРИНЦЕВ
"Подолання тоталітаризму, як проблема: спроба орієнтації"
(переклад з російської – Михайлина КОЦЮБИНСЬКА,
"Дух і Літера", №7-8, 2001)

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль