Громадянська Освіта, 2011  №36

Голод у СРСР. Уривок із книги Тимоті Снайдера «Криваві Землі»

30.12.2011

«…Рішучий наступ органів державної влади на цілу категорію населення, яка не вчинила жодного злочину, підтримувала потужна пропаганда. На одному з плакатів під гаслом "Знищимо куркулів як клас!" було зображено куркуля під колесами трактора… Мораль плаката: ці істоти – не люди, а потвори…»

Политика и совесть

30.12.2011

«Наша задача заключается в том, чтобы противостоять — бдительно, вдумчиво и внимательно, но в то же время с полной самоотдачей, на каждом шагу и повсюду — иррациональному импульсу анонимной, обезличенной и бесчеловечной власти: власти идеологий, систем, аппарата, бюрократии, искусственного языка и политических лозунгов»

До уваги керівників, учителів і батьківської громадськості малокомплекних шкіл,

27.12.2011

які бажають зберегти школи у власних громадах! Східноукраїнський центр громадських ініціатив запрошує представників шкіл із малих громад України до участі у навчальному курсі «Як зберегти від закриття школу у своїй громаді».

Бегство из лагеря смерти продолжается

23.12.2011

Восстание узников лагеря смерти Собибор историки называют единственным успешным восстанием за всю историю Второй мировой войны.

Як удар в лице дверми на протязі (Вацлав Гавел помер...)

22.12.2011

"Вацлав Гавел жив у правді всупереч загальному конформізму та нещирості. Він був письменником і дисидентом, діячем опозиції, писав п’єси і есеї. Його життя було схоже на сценарій фільму або цілу драму, натомість, його писання було реалізацією обов’язку інтелектуала, який не хоче вклонятися Цезареві"

Вінок Вацлаву Гавелу

21.12.2011

"Вацлав Гавел не боявся бути смішним в очах юрби. Він підтвердив християнську істину про силу, яка ховається в слабкості... Відхід Вацлава Гавела повинен підкреслити в очах світу його великий урок доброти, порядності та безкорисного служіння народові"

Вацлав Гавел: людина-епоха

20.12.2011

«Гавел зберіг людяність та інтелігентність, бо своє президентство ніколи не сприймав як панування, а завжди – як служіння. На тлі цього лицаря духу вся наша керівна еліта виглядає просто жалюгідно...»

Адам Михник о Вацлаве Гавеле

20.12.2011

"Он был свободен от гордыни, ненависти и фанатизма. В то же время был жестко настроен против диктатуры и стереотипов своего времени; находился в постоянном споре с конформизмом своих соотечественников"

Памяти Гавела

19.12.2011

Ушел человек, воплощавший в своем творчестве и в своей общественной деятельности дух чешского народа и чешской культуры – дух трезвой разумности и мудрой иронии.

Промова з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини

15.12.2011

"...Я знаю, що це питання болісне для багатьох людей і що упередження, які стоять на заваді захисту прав ЛГБТ, спираються на глибоко вкорінені особисті, політичні, культурні й релігійні переконання. І я стою зараз перед вами з повагою, розумінням і смиренністю... Чимало людей, зокрема і я, пережили глибокі зміни наших переконань у цій сфері протягом років, у міру того, як ми розмірковували про це, втягувались у діалоги й дебати і входили в особисті й професійні стосунки з людьми, які виявлялися геями..."

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль