версія для друку

Громадянська Освіта, 2011,  №36
Оголошення та повідомлення

До уваги керівників, учителів і батьківської громадськості малокомплекних шкіл,

27.12.2011
автор: Оксана Дрєпіна
джерело: totalaction.org.ua

До уваги керівників, учителів і батьківської громадськості малокомплекних шкіл,
які бажають зберегти школи у власних громадах!

 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) запрошує представників шкіл із малих громад України до участі у навчальному курсі «Як зберегти від закриття школу у своїй громаді».

Навчальний курс надасть представникам тих шкіл, що є під загрозою ліквідації, можливість підвищити свою обізнаність у питанні скорочення шкільної мережі та отримати знання і навички щодо здійснення правових і громадських дій задля збереження школи від закриття.

Навчальний курс складатиметься з двох частин: дводенного тренінгу та практичних дій на місцях.

Перша частина – тренінг «Як зберегти від закриття школу у своїй громаді» - пройде в Луганську у першій половині лютого 2012 року (орієнтовні дати 10-11 лютого) у формі навчального заходу із використанням інтерактивних технік навчання.

Під час заходу будуть розглянуті такі питання:

-          правове регулювання закриття шкіл;

-          методи збору інформації щодо виявлення загрози ліквідації ЗНЗ;

-          планування й здійснення правових і громадських дій, спрямованих на захист школи, яку збираються закрити;

-          зарубіжний досвід альтернативних моделей збереження шкіл у малих громадах.

Друга, практична, частина навчального курсу представлятиме собою апробування учасниками навчання отриманих в ході тренінгу знань та навичок на практиці. Учасники курсу самостійно обиратимуть прийнятні для них форми практичних дій щодо збереження школи у власній громаді. Серед можливих варіантів таких дій:

- проведення сільських/шкільних зборів з обговорення подальшої долі школи та визначення позиції громади щодо рішення про ліквідацію;

- складання кола контактів впливових осіб та організацій, що підтримують школу;

- надсилання інформаційних запитів місцевим органам влади;

- дослідження матеріалів ЗМІ щодо виявлення позиції представників влади різних рівнів;

- організація зустрічей із представниками НУО, політичних партій, депутатами місцевих рад, ЗМІ, органів державної влади;

- тощо.

Під час реалізації практичних дій на місцях учасники матимуть можливість отримувати від експертів СЦГІ правову та методичну підтримку, необхідну для успішного виконання практичних завдань.

 

Умови участі в навчальному курсі:

СЦГІ забезпечить запрошених учасників харчуванням і проживанням під час дводенного тренінгу, роздатковими матеріалами та навчальною літературою, компенсує витрати на проїзд до Луганська й у зворотньому напрямку.

Обов’язковою умовою участі у навчальному курсі є участь в обох його частинах та підготовка невеликого звіту про виконання завдань практичної частини.

Відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі.

Для участі в навчальному крусі необхідно заповнити реєстраційну анкету (додається або можна завантажити із сайту СЦГІ) та надіслати її до 25 січня 2012 року на електронну адресу [email protected] або факсом на номер (0642) 491 374 чи поштою на адресу: СЦГІ, 30-й квартал, б.2 кв. 14, м. Луганськ, 91005.

Навчальний курс є частиною проекту «Вчимося праву – зберігаємо школи», що реалізується Східноукраїнським центром громадських ініціатив за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження».  

 

Контакти:

Оксана Дрєпіна, керівниця проекту «Вчимося праву – зберігаємо школи»

050 923 41 17

[email protected]

www.totalaction.org.ua

 

Додаток: АНКЕТА-ЗАЯВКА на участь у навчальному курсі «Як зберегти від закриття школу у своїй громаді»

Рекомендувати цей матеріал

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль