ООН: Декларация Тысячелетия

06.12.2002

06.12.2002

ЦИТАТА НОМЕРУ: Досвід Нідерландів та інших західних країн показує, що зміни в освіті - не разова подія, а надзвичайно тривалий і складний процес. Велика реформа освіти на національному рівні триває двадцять (!) років, а просто серйозне поліпшення на рівні окремої школи - шість. Якщо бюрократія в цей момент не розчавить директора та інших ініціаторів змін, "інноваційна яма" буде подолана, і результати підуть вгору. Усе це слід наполегливо пояснювати владі та громадськості і, головне, рухатися далі, навіть під вогнем критики. Нам слід відмовитися і від стереотипу: ефективність роботи школи напряму залежить від обсягів її фінансування. Є багато дешевих стратегій, які дозволяють поліпшити навчальний процес. Розукрупнення шкіл (про концепцію малих шкіл в середині великої ми вже згадували), зменшення кількості учнів у класах, організація позаурочної активності дітей - ці прості, але дуже ефективні напрямки поліпшення роботи шкіл все ж вимагають певних коштів. А от досягнення наступних характеристик ефективної школи: утвердження сприятливої атмосфери; високі очікування щодо здатності учнів досягти великих успіхів у навчанні; постійний моніторинг результатів навчання учнів; зосередження на опануванні учнями базових умінь; ефективне використання навчального часу; освітнє лідерство - не вимагають ніяких додаткових витрат .Світовий досвід переконливо доводить: бути тільки господарником чи адміністратором вкрай неефективно. Необхідно бути перш за все лідером, який має чітке бачення того, що є хорошою освітою, уміє зробити з традиційної школи організацію, яка навчається, підтримує і пробуджує ентузіазм учителів, розширює їм свободу вибору. Головну роль в управлінні школами відіграють неурядові організації самих освітян. Неурядові організації займаються перепідготовкою кадрів для системи освіти. Їх головна мета - підтримувати розвиток шкіл, служити своєрідним мостом між навчальними закладами та урядовими структурами (включно з місцевими освітніми органами влади), перетворюючи шкільні ініціативи в ідеї для уряду чи місцевих управлінь освіти. Незалежні неурядові організації є серйозними партнерами, з якими охоче співпрацюють і школи, і влада (хоча, звичайно, і в них, і в нас дуже важко пояснити політикам, що роблять професіонали у сфері освіти). Якщо в державних органах влади головною діючою особою є чиновник, то недержавні організації освітян об’єднують професіоналів, ентузіастів, волонтерів. А це, як кажуть у нас в Одесі, "две большие разницы". ВІКТОР ГРОМОВИЙ "ЯК ЗМІНИТИ ШИНУ ПІД ЧАС ЇЗДИ?" Важко вибрати уривок з цієї статті, бо вся вона надзвичайно цікава. Радимо прочитати повний текст: "Дзеркало тижня", №15, 20 квітня 2002 р., с.15, www.zerkalo-nedeli.com

Обращение к министрам образования участников Международной конференции "Образование в области прав человека в СНГ

06.12.2002

Свободная тема ("Письмо-раскаяние")

06.12.2002

Какие именно права и свободы человека Вы считаете самыми важными для себя и почему?

06.12.2002

Что Вы думаете о праве народа на восстание против тирании, которое заложено в конституциях некоторых стран?

06.12.2002

Чи є проблема співіснування української і російської мов в Україні проблемою прав людини?

06.12.2002

Що Ви вдієте, якщо Ваші права порушені державою?

06.12.2002

З робіт Шостого Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творів-есе з прав людини

"УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ. ПРАКТИЧНИЙ ПОРАДНИК"

06.12.2002

"Роль опікуна Самоврядування", "Добрі поради головуючому зборів" - за виданням Фонду "Освіта для демократії (Польща) і Товариства Лева (м. Львів)

Ігри для виховання терпимості, довіри і співробітництва:

06.12.2002

"Піт кличе Пат", "Із крапок - малюнок", "Зобразити машину", "Переважати - уступати", "Малювання і дія", "Малюнок у кутку"

X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль