Правознавство та захист прав людини у школі

05.12.2001

"Нарешті хтось насмілився серйозно вголос заявити те, про що думають всі вчителі правознавства, яких я знаю"

В пошуках шляхів активізації

05.12.2001

Моє бачення вирішення проблеми

05.12.2001

Громадянська освіта в середній школі

05.12.2001

Завдання, програма, методи — Сергій Куксенко (с.Мала Бурімка, Черкаська обл.)

05.12.2001

Загально вважається, що громадянське суспільство твориться і підтримується в режимі свободи енергією та ініціативою громадських недержавних організацій, створених за політичною, професійною, релігійною чи будь-якою іншою ознакою. Поки що їх дуже мало. Вважається, що їх має бути, за аналогією із Заходом, дуже багато. Відповідно до цього і побудову чи розбудову громадянського суспільства дехто бачить у різкому збільшенні кількості тих недержавних організацій, які і створять своєю сукупністю так званий "третій" чи "некомерційний" сектор того громадянського суспільства. Це збільшення кількості бачиться у відриві від процесів, що відбуваються у глибинах посттоталітарного суспільства, в ігноруванні нинішнього ментального стану. Але ж імітація побудови громадянського суспільства насправді ставить під сумнів нашу спроможність його дійсно створити. Навіть щодо окремого типу недержавних організацій – правозахисних, то і тут проблема не в їх кількості. Бо правозахисником при сильних ЗМІ і незалежному судочинстві може бути кожна людина (принаймні самозахисником!), яка має чіткі громадянські та моральнісні критерії відповідальності за все, що відбувається поруч. Зиновій Антонюк "Побудова громадянського суспільства в Україні та християнське соціальне вчення" (журнал "Сучасність", 1998, №11; передрук. у збірн. "Листи з волі", Київ, 1999)

Навчання, базоване на проблемності

05.12.2001

"ЕкоЛогіка!" Цю надзвичайно чудову книжку українською мовою видано заходом Шведського Інституту у співпраці з Фондом "За чисту Швецію"

Как мы выбирали президента школы

05.12.2001

"Программа Стаса выдержана в ключе: "Мы имеем права, а не только обязанности... Я буду выполнять ваши желания и запросы... Наша личная жизнь - дело святое..." Зал - в молчаливом шоке..."

Тема уроку: Податки у житті людини

05.12.2001

Методична розробка для 9-го класу

Курс громадянської освіти для 9-го класу

05.12.2001

Проект програми - Центр громадянської освіти "Доба" (м. Львів)

"Зелений світ"

05.12.2001

"Для сприйняття демократичних вартостей дітям у школі потрібно бачити принаймні острівці діяльності, яка відбувається з домінуванням таких вартостей... Якби навіть керівництво Міністерства освіти було винятково мудрим, проблему виховання правосвідомості, хай лише у спільноті шкіл, можна розв’язувати лише спільними намаганнями вчителів, учнів та батьків"

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль