Всеукраїнський конкурс учнівських есе та Всеукраїнський конкурс навчально-методичних розробок з прав людини (уроків та виховних заходів).

25.10.2018

Останній термін подання есе на Конкурс – 23.00, 10 листопада 2018 р.

Лекція гідності

28.09.2018

Тимофій Гаврилів: "Прочитавши «Норильське повстання», будь-хто зрозуміє, звідки всі ці феномени нашої сьогоднішньої дійсності: тітушство, рейдерство, рекет; звідки джерела такої специфічно пострадянської нерівності і несправедливості; звідки таке диявольське зрощення влади і криміналу, чому взагалі ці речі можливі. Чому так тяжко відродитися і так тяжко приживається в цій частині світу демократія.Так є тоді, коли людина не чинить опору. Коли суспільство не чинить опору. Досить вчинити опір, як система, побудована на страху і терорі, починає боятися..."

Конкурс для активних студентів(ок)-лідерів на участь у Школі з прав людини для лідерів студентського самоврядування

21.09.2018

Якщо ви готові до впровадження змін у системі вищої школи, орієнтованих на забезпечення поваги до гідності, верховенства права, свободи і недискримінації, Освітній Дім прав людини в Чернігові запрошує вас для участі у Школі з прав людини для лідерів студентського самоврядування, що проводитиметься в рамках проекту «Університет – простір прав людини» з вересня 2018 р. по серпень 2019 року. Останній термін подання заявки на участь у конкурсі – 10 жовтня 2018 року

Всеукраїнська конференція «Система освіти у сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку»

22.05.2018

Презентація Загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини. Основні стратегічні напрямки: Державна політика України у сфері освіти з прав людини та її реалізація; Освітній простір, що базується на правах людини; Науково-методичне забезпечення освітнього процесу; Освіта і професійний розвиток педагогічних працівників

Мілітаризація освіти в окупованому Криму

20.03.2018

Російська Федерація в ХХІ ст. стрімко рухається шляхом перетворення на тоталітарну державу. Основним напрямком в освітній сфері, у сфері державної політики в молодіжній та дитячій площині стала мілітаризація. Росія йде декількома шляхами щодо мілітаризації освіти й роботі з дітьми та молоддю. Основний шлях – це державна система освіти.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA та кіноклуби DOCU/КЛУБ

28.02.2018

Інтерв’ю з Геннадієм Кофманом – координатором ресурсного онлайн Центру медіа-просвіти з прав людини Docudays UA та фільмотеки Docudays UА – про мережу DOCU/КЛУБІВ, принципи роботи з аудиторією та про міжнародні орієнтири

Про громадянську освіту, традиційні цінності та національно-патріотичне виховання

01.02.2018

Тези до обговорення проекту Концепції розвитку громадянської освіти в Україні. «...Отже кожного разу, коли Концепція посилається на патріотизм, потрібно чітке відмежування від його злоякісних інтерпретацій. Кожного разу, коли згадується держава, бажано нагадувати, що йдеться про державу не тільки українську та незалежну, але й також про «вільну країну для вільних людей» – конституційну демократію з верховенством права та дотриманням прав людини. Кожного разу, коли Концепція посилається на «традиції українського народу», бажано вказати, на які саме, бо традиції бувають різні, і не всі з них заслуговують на збереження»

Підлітку про поліцію: практичний порадник

08.11.2017

Цей практичний порадник орієнтовано не тільки на дітей (неповнолітніх) старшого шкільного віку, а й на їх батьків та всіх небайдужих до правової освіти нового покоління. Можна безкоштовно отримати паперову брошуру або завантажити у форматі PDF. Найбільш типові ситуації згруповано у такі тематичні блоки: “Пред’яви документи і виверніть кишені”, “Відчиніть – поліція!”, “Вам потрібно прибути до відділення поліції”, “Ви порушили громадський порядок. Проїдьмо до відділення для складання протоколу”, “Це ти скоїв злочин? Зізнавайся!”, “Побиття у поліції”. Автор: Володимир Батчаєв

Права людини в школі: як популяризувати цінності серед дітей

07.11.2017

У школах порушують права дітей, а підручники поширюють дискримінаційні стереотипи. Такими, зокрема, є результати моніторингу щодо стану освіти в сфері прав людини в школах, проведеного представниками УГСПЛ. Під час дискусії «Права людини в школі: як популяризувати цінності серед дітей» освітяни та правозахисники говорили про те, як Україна виконує ту частину Плану дій Національної стратегії з прав людини, що стосується викладання прав людини у школах.

Тімоті Снайдер: Україна для мене – ключ до розуміння світової історії

07.09.2017

«Верховенство права є ключовою проблемою – культура не допоможе вирішити, чи Україна ближча до Європи або Росії, але верховенство права зможе. Якщо Україна збереже клептократію, тоді це буде схоже на світ Росії. Якщо ж Україна стає правовою державою, тоді вона буде рухатись в бік Європи. Це має також прийти і від людей, не лише від держави»

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль