версія для друку

Громадянська Освіта, 2013,  №06
Оголошення та повідомлення

Київ відвідає Ева Летовська

08.02.2013
автор: Костянтин Рєуцький
джерело: edu.helsinki.org.ua

В березні 2013 року у Києві відбудеться унікальна подія: людина, яка наприкінці восьмидесятих зробила революцію в сфері прав людини у Польщі  – професорка Ева Летовська - проведе у столиці публічну лекцію під час якої розповість про специфіку та складнощі реалізації прав людини у країнах Східної Європи.

Нагадаємо, що у 1987 році пані Ева Летовська стала першим польським омбудсманом. Уряд комуністичної Польщі пішов на створення цієї посади, розраховуючи, що уповноважений з прав людини буде лише декорацією, покликаною поліпшити імідж режиму. Але сподівання на контрольованість омбудсмана не виправдались – за лічені роки пані Еві Летовській вдалося створити в країні ефективний державний механізм захисту прав людини, який суттєво полегшив процес демократичних перетворень у Польщі. Пізніше пані Летовська багато років працювала суддею Конституційного Суду, а сьогодні активно займається викладацькою та суспільною діяльністю. Яскрава ораторка та несамовита громадська діячка пані Ева Летовська вперше відвідає Київ, щоби поділитися своїм унікальним досвідом роботи в сфері забезпечення та захисту прав людини.

Лекція, на яку запрошуються студенти, представники академічної спільноти, громадські активісти та всі зацікавлені особи, пройде у Актовій залі першого корпусу Національного універсітету Києво-Могілянська Академія 20 березня 2013 року. Адреса місця проведення заходу: Київ, вул. Григорія Сковороди, 2, аудиторія 301-1 (http://goo.gl/uTmLlПочаток заходу об 11:00. Після лекції журналісти та активісти правозахисних організацій зможуть обговорити з пані Евою Летовською існуючи виклики правам людини в Польщі та в Україні.

Захід проводиться Правозахисним центром «Поступ» в рамках третього етапу плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Зі всіх питань, пов’язаних з організацією та проведенням публічної лекції професорки Еви Летовської, зв’язувайтеся з Правозахисним центром «Поступ» за телефонами: +38 050 921 99 67 або +38 095 295 54 40 а також за електронною адресою:   (контактні особи - Костянтин Рєуцький та Сергій Буров)

 

Рекомендувати цей матеріал

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль