версія для друку

Громадянська Освіта, 2012,  №12
Громадянське суспільство

Сумчани розпочали безстрокову акцію протесту проти забудови паркової зони

07.04.2012
джерело: www.civicua.org

4 квітня сумська громада розпочала безстрокову акцію протесту проти забудови паркової зони, розташованої у спальному районі міста (просп. Курський). Сумчан підтримують керівники проекту з юридичного супроводу громадських ініціатив, який упродовж 2010-2011 років здійснювала громадська організація одиноких матерів і матерів-інвалідів “Вербена” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як відзначила керівник проекту Неля Поліщук, протягом цього часу було проведено кілька тренінгів, які навчили громаду відстоювати свої права.

Як повідомили очевидці, зранку 4 квітня під вікнами житлових будинків №№41-43 по просп. Курському з’явилася будівельна техніка – кран і будівельний вагончик. Мешканці прилеглих будинків не дозволили розпочати будівельні роботи. До опору долучилися громадські активісти.

Люди запевняють, що відстоюватимуть свої права на зелений куточок під вікнами. На підтвердження своїх слів вони влаштували ходу пішохідним переходом, не даючи змоги автомобілям їхати по Курському проспекту.

Місце події відвідав виконувач обов’язків міського голови Микола Войтенко. Він повідомив, що з опонентами мешканців мікрорайону досягнуто тимчасового компромісу. Будівельну техніку було прибрано.

Депутат Сумської міськради Тетяна Журба розповіла, що люди вже два роки поспіль відстоюють своє право на дерева, поле для дитячого футболу та дитячий майданчик. Вона повідомила, що матеріали, передані до прокуратури області, до Генеральної прокуратури та голові Сумської обладміністрації Юрію Чмирю, доводять, що землю було виділено з порушеннями законодавства.
***
Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Рекомендувати цей матеріал

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль