Восьмий міжнародний конкурс учнівських та студентських творів-есе «Права людини – моя власна думка»

13.01.2010
джерело: helsinki.org.ua

 

Бюро інформації Ради Європи в Україні • ГО Всеукраїнська Фундація „Захист Прав Дітей" • ГО «Євроклуб Право і Захист» • «Донецький меморіал» • Львівська лабораторія прав людини і громадянина НДІ Державного будівництва та місцевого самоврядування АПрН України • Міжнародне товариство прав людини - Українська секція • Харківська міська асоціація „Освітній центр прав людини" • Харківська правозахисна група

ОГОЛОШУЮТЬ

ВОСЬМИЙ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС УЧНІВСЬКИХ ТА СТУДЕНТСЬКИХ ТВОРІВ-ЕСЕ «ПРАВА ЛЮДИНИ  – МОЯ ВЛАСНА ДУМКА»

Присвячується 50-й річниці заснування Європейського суду з прав людини

Шановні друзі! Запрошуємо молодь, що навчається у 9-11 класах загальноосвітніх шкіл; у гімназіях; ліцеях; коледжах; професійно-технічних навчальних закладах, а також студентів вищих навчальних закладів України, до участі у Восьмому міжнародному конкурсі учнівських та студентських творів-есе «Права людини - моя власна думка». Конкурс є відкритим для молоді, що навчається у відповідних закладах країн Ради Європи. Запрошуються студенти та учні з Білорусі, Молдови та Росії - країн, які були постійними учасниками І - VІІ Конкурсів.

Ми чекаємо від вас конкурсну роботу (КР) за однією із наведених нижче 8 тем або за вільною темою:

1. Європейському суду з прав людини (ЄСПЛ)- п’ятдесят! На чому ґрунтується, на ваш погляд, довіра європейців до ЄСПЛ ? (Гарантований судовий захист громадянина від свавілля держави, чи.. ? )

2. Що я дізнався про мій місцевий суд? Його досягнення і проблеми. (Чи наші судді користуються у своїй практиці ідеологією та конкретними рішеннями ЄСПЛ?)

3. Суддя та довершений суперкомп’ютер разом приймають рішення. Як вам подобається така ідея? (Як ви бачите її реалізацію?)

4. Стрімко зростає кількість наших громадян, що звертається до ЄСПЛ і отримують позитивне рішення... Як це, на ваш погляд, співвідноситься з престижем держави та якістю національного судочинства щодо захисту прав людини?

5. Держава гарантує звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина. У яких випадках, виходячи з вашого аналізу, громадяни не задовільні рішенням національного Суду і звертаються до міжнародного «арбітра» - ЄСПЛ?

6. Якщо держава «програла», вона повинна виконати рішення Високих Європейських Суддів. Як найшвидше сформувати в моїй країні ефективну судову систему захисту прав людини?

7. Міжнародний кримінальний суд ООН. Чому виникла необхідність створення міжнародного судового механізму боротьби з безкарністю особи за скоєння злочину геноциду, злочинів проти людяності, військових злочинів та злочину агресії?

8. Справедливий... незалежний ... правовий ... національний або міжнародний суд. Чи є судова система абсолютно досконалою інституцією на усі часи? (Може ви запропонуєте інший, принципово новий механізм захисту прав людини?)

9. Вільна тема, що відповідає загальному спрямуванню Конкурсу.

 

Пропонуємо вашій увазі перелік тем, які ви можете обрати у якості вільної теми

 

Творчі вимоги: КР повинна бути викладеною як твір-есе, тобто у вільній формі (прозаїчній або віршованій, можливо, з авторськими малюнками) висвітлити ваше особисте ставлення, ваші роздуми щодо однієї із запропонованих вище тем.

Технічні вимоги: КР має бути надрукованою або написаною розбірливим почерком. Мова - українська, російська або англійська - на вибір. Якщо інша мова - обов’язково треба додати до КР її переклад на одну з вказаних вище мов. Обсяг КР - до 8000 друкованих знаків, враховуючи пробіли (5 - 6 сторінок друкованого тексту через півтора інтервали або еквівалентний обсяг рукописного тексту).

На титульному аркуші або титульному листі (ТЛ) необхідно вказати: тему КР; ваше ПІПБ; поштову та електронну адресу; номер контактного телефону; повну назву закладу, в якому ви навчаєтесь - клас/курс (факультет, відділення); поштову та електронну адресу навчального закладу; ПІПБ консультанта (якщо під час написання твору ви отримували консультації); його місце роботи; посаду; за наявності - звання, вчений ступінь, категорію вчителя - консультанта.

Оскільки КР розглядатиметься експертами як анонімна, „під шифром", ТЛ відокремлюється Оргкомітетом від КР і тому просимо текст роботи не розміщувати на ТЛ.

На першій (після ТЛ) сторінці КР, перед викладенням тексту твору, необхідно зазначити тему КР.

Просимо не розміщати у тексті роботи будь-яку інформацію про себе, свого консультанта чи навчальний заклад, бо це порушить принцип анонімності при розгляді КР.

 

Участь у Конкурсі

Для участі в Конкурсі ви маєте не пізніше 15 лютого 2010 року надіслати до Оргкомітету Конкурсу (ОК) ретельно заповнену Заявку учасника Конкурсу. (див. доданий файл: Заявка на конкурс ПЛ - моя власна думка )

Конкурсну роботу у «паперовому» або «електронному» вигляді необхідно надіслати на адресу ОК до 10 березня 2010 року.

 

Умови проведення Конкурсу та нагородження переможців

Як правило, в Конкурсі беруть участь біля двох тисяч претендентів. Головним результатом Конкурсу ми вважаємо можливість для кожного учасника визначитися зі своїм рейтингом у престижному міжнародному змаганні.

Об’єктивність результатів Конкурсу досягається триступеневою незалежною перевіркою КР: експертами, відбірною комісією та Журі Конкурсу.

Кожен учасник отримає офіційний Диплом з рейтинговими параметрами.

Учасники, які ввійдуть до фіналу Конкурсу - 20 учнів та 10 студентів - будуть запрошені до м. Києва (разом зі своїми батьками або консультантами ) для участі в Урочистій конференції, присвяченій завершенню Конкурсу, та нагороджені цінними призами. Відбудуться також зустрічі фіналістів з науковою, політичною, судовою елітою України та дипломатичним корпусом.

Прізвища Переможців Конкурсу - як правило, три особи - будуть оголошені під час Конференції. Вони отримають спеціальні нагороди, які за традицією Першого - Сьомого Конкурсів можуть полягати у стипендії на витрати, пов’язані з навчанням у ВНЗ, або поїздці до Центральних установ Ради Європи тощо.

Поштова та електронна адреси Оргкомітету та телефони для зв‘язку ( консультацій )
«На конкурс», а/с 34, площа Лесі Українки, 1, м. Київ, 01196, Україна

Електронна пошта:

Телефони Оргкомітету: +38 044 512 06 73; тел/факс + 38 044 228 17 92; моб. +38 050 936 47 30; +38 095 500 00 46

Сайти, на яких розміщена інформація про Конкурс: www.igfm.org.ua; www.hreuc.com

 

За фінансової підтримки:
Фонд сприяння демократії Посольства США в УкраїніРекомендувати цей матеріал

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль