ЯК НЕ Я - ТОДІ ХТО?

30.12.1999

АВТОР СПОГАДІВ ПРО ІВАНА СВІТЛИЧНОГО - ЗИНОВІЙ АНТОНЮК, УЧАСНИК ПРАВОЗАХИСНОГО РУХУ , СПІВГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОГО БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

ІДЕЇ ПРАВ ЛЮДИНИ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

30.12.1999

МАТЕРІАЛІВ ВСЕУКРАЇНСКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ПРОБЛЕМИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ І ВИКЛАДАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ" (КИЇВ, БЕРЕЗЕНЬ 1999). АВТОР ДОПОВІДІ - МАРІЯ ТРАЧ (С. ЗАДНІСТРЯНСЬК ГАЛИЦЬКОГО Р-НУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛ.)

"Я ТА МОЇ ДРУЗІ". УРОК ДЛЯ ТРЕТЬОГО КЛАСУ

30.12.1999

АВТОРИ РОЗРОБКИ - ВАЛЕНТИНА ПОНОМАРЕНКО, УЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ (СМТ БЕЗЛЮДІВКА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ.), ТА НІНА КУСАЙКІНА, "ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ПРАВ ЛЮДИНИ" (М. ХАРКІВ)

"МОИ ПРАВА В ШКОЛЕ". "ПРАВА НА СВОБОДУ МЫСЛИ B СЛОВА"

30.12.1999

ДВЕ КРАТКИЕ РАЗРАБОТКИ, СОСТАВЛЕННЫЕ ИННОЙ СУХОДУБОВОЙ, УЧИТЕЛЕМ ИСТОРИИ ХАРЬКОВСКОЙ ШКОЛЫ №122

В ШКОЛЕ СКУЧНО. ЧТО БУДЕМ ДЕЛАТЬ?

30.12.1999

О РОЖДЕНИИ МОЛОДЕЖНОГО КЛУБА В ХАРЬКОВСКОЙ ШКОЛЕ №162 РАССКАЗЫВАЕТ УЧИТЕЛЬ ИСТОРИИ И ПРАВОВЕДЕНИЯ НАТАЛЬЯ ВУКИНА. БЛАНК АНКЕТЫ, ПРИДУМАННОЙ РЕБЯТАМИ, И РЕЗУЛЬТАТЫ ОПРОСА УЧАЩИХСЯ ШКОЛЫ СМОТРИТЕ НА ПОСЛЕДНЕЙ СТРАНИЦЕ БЮЛЛЕТЕНЯ.

ВИКЛАДАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ТА УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

30.12.1999

"ХАРТІЯ ПРАВ УЧНІВ ШКОЛИ №80", ХОЧА ЩЕ ЗА ВІКОМ - НЕМОВЛЯ, АЛЕ ВЖЕ ЖИВЕ І ДІЄ ТА РОЗПОЧИНАЄ ВІДІГРАВАТИ ПОМІТНУ РОЛЬ У ШКІЛЬНОМУ ЖИТТІ... МАТЕРІАЛ ГАЛИНИ ЦИБКО (М. ЛЬВІВ)

РОЗДУМИ ЗА ВЧИТЕЛЬСЬКИМ СТОЛОМ

30.12.1999

...ГАМІР СТОЯВ ТАКИЙ, ЩО Й У КОРИДОРІ ЧУТИ. ЩО РОБИТИ? ЛЯСНУТИ ПО СТОЛУ ЖУРНАЛОМ?.. СТОЯЛА, ЧЕКАЛА, СПОСТЕРІГАЛА. І НЕ ЗНАЛА, ЯК БУТИ ДАЛІ. КРИКУНИ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА ХВИЛИН ЗАМОВКЛИ, І ВСІ ВІД МЕНЕ ЧОГОСЬ ЧЕКАЛИ: ЯКОГОСЬ ВЧИНКУ, ЯКИХОСЬ СЛІВ..."

30.12.1999

...Досі чомусь розриваємо ідею України, ідею свободи й ідею особистости. У Івана все було в єдності, в якійсь особливій естетичній єдності. І з тої єдности Іван Світличний поставав не просто як правозахисник, а як зачинатель правозахисного руху на Україні. Звичайно, не один він причетний до засвоєння Україною сильної вселюдської ідеї виокремлення з людського загалу окремої особистости, піднесення її та послідовного захисту її прав і свобод. Але ніхто так, як він, своєю особистістю не унаочнював ваги усвідомлення особистости як саморушія суспільного розвитку, як ґаранта від скочування людства до прірви дикунства.

Зиновій Антонюк

"ДОБРООКИЙ". ЗБІРКА СПОГАДІВ ПРО ІВАНА СВІТЛИЧНОГО

30.12.1999

ЦЯ КНИГА - КРАЩЕ ДЖЕРЕЛО З ІСТОРІЇ ПРАВОЗАХИСНОГО РУХУ (ІНАКШЕ КАЖУЧИ, МОРАЛЬНОГО ОПОРУ ТОТАЛІТАРИЗМУ) В УКРАЇНІ В 60-70 РР., НАЙЗВОРУШЛИВІШОЇ СТОРІНЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ЯК БИ ХОТІЛОСЬ, ЩОБ ЦЯ КНИГА БУЛА У КОЖНІЙ ШКІЛЬНІЙ БІБЛІОТЕЦІ... АВТОРИ ВИБРАНИХ НАМИ УРИВКІВ - ВИДАТНІ ДІЯЧКИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ МИХАЙЛИНА КОЦЮБИНСЬКА ТА ІРИНА ЖИЛЕНКО

"ЩО ОЗНАЧАЄ ПОВЕРНЕННЯ ДО ОСНОВНИХ ПРИНЦИПІВ?"

30.12.1999

КІНЦЕВИЙ УРОК АМЕРИКАНСЬКОГО КУРСУ "МИ, НАРОД... ГРОМАДЯНИН І КОНСТИТУЦІЯ" МІСТИТЬ ШІСТЬ МАЙСТЕРНО РОЗРОБЛЕНИХ ВПРАВ НА РОЗВИТОК КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ: "СВОБОДА ПРОТИ ПОРЯДКУ", "ПРАВА ОБВИНУВАЧУВАНИХ", "ЄДНІСТЬ ПРОТИ РОЗМАЇТТЯ", "ОСОБИСТІ ПРАВА ПРОТИ НАРОДНОГО СУВЕРЕНІТЕТУ", "ЗАГРОЗИ І ВИГОДИ ЕНЕРГІЙНОГО УРЯДУ", "СМЕРТНА КАРА І КОНСТИТУЦІЯ"

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль