10 успішних історій українських переселенців

03.04.2017
автор: Тетяна Гончарук
джерело: helsinki.org.ua

 “Декалог примирення” — це 10 вражаючих історій внутрішньо переміщених осіб, які тікаючи від війни, знайшли в собі сили не зламатися та прокладати власний шлях в нових реаліях життя. Ця книга й про те, як не лише не зламатися і вижити, а й як будувати життя спочатку і змінювати світ довкола себе, займаючись чи то громадською діяльністю, чи бізнесом. Долі цих людей — взірець для наслідування і поштовх до дій.

orca_share_media1490793552682

Ще кілька років тому ніхто думав, що тема внутрішньо переміщених осіб стане однією з ключових — як на рівні розбудови державної політики і розвитку малих громад, так і для самих людей, котрі опинились у зоні протистояння та переживаючи фізичні і моральні втрати водночас змушені були шукати можливості, щоб вижити.

У збірці Ви знайдете історії ілюзіоніста з Горлівки, поетеси і дизайнера з Луганська, громадських активістів із Донецька і Криму та багато інших, які зараз проживають на Львівщині, Волині, Харківщині, у Запоріжжі та Києві.

orca_share_media1490793486383

Усі присутні на презентації збірки також мали змогу поспілкуватись із деякими героями книги. Так, одна з героїнь — молода українська поетеса із Луганщини Олена Ольшанська — розповіла про те, як довелось покинути рідний Луганськ та переїхати до Запоріжжя і вже там облаштовувати своє життя. Олена також прочитала кілька віршів із своєї нової збірки, перетворивши прес-конференцію на яскравий перфоменс. Ще один герой книги — правозахисник, координатор Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда — розповів власну історію: те, як обернувся особисто для нього та його родини початок війни на Сході. Історія кожного героя — неповторна, емоційна, надихаюча…

orca_share_media1490793373886

Про реалізацію проекту у Харківській області та те, як знаходили героїв книги, розповів правозахисник, координатор проекту Юрій Чумак: «Ми обрали для цієї збірки героїв, які не просто змогли вижити в складній ситуації, а й самі стали активними громадянами, які працюють не лише для себе і своєї сім’ї, але і для інших».

orca_share_media1490793420877

Правозахисниця та керівниця проекту Ніна Хома розповіла, що поява цієї книги стала підсумком великого проекту, який реалізовує Центр правових та політичних досліджень “СІМ”. Так, упродовж липня-серпня минулого року громадські активісти із протилежних боків Дніпра із великим зацікавленням навчалися у правозахисній Школі, де збиралися на навчальні сесії з питань захисту прав людини та суспільних інтересів. Проект виявився настільки успішним, що залучені до нього учасники із звичайних активних небайдужих громадян перетворилися на справжніх виборювачів та захисників прав людини.

Дійсно, як стверджує один з героїв збірника “Декалог примирення” Олексій Біда, теперішня ситуація в країні — це перспектива нових можливостей. Однаковою мірою, як для переселенців, так і для громад, в яких вони зараз перебувають. А такі проекти — своєрідний дороговказ на мапі соціально-політичних потрясінь, які наразі переживає наша країна.

Ознайомитись із збірником “Декалог примирення” можна тут.

Рекомендувати цей матеріал

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль