Громадянська Освіта

http://osvita.khpg.org/index.php?id=1255421128


Вчителі Острожчини повчились у «Школі судочинства» і сходили до суду

13.10.2009
автор: Святослав Дубов
джерело: www.civicua.org
5-8 жовтня в Острозі для вчителів права місцевих сільських шкіл в рамках організованої Рівненським КВУ «Школи судочинства» були проведені два дводенні семінари на тему «Практика цивільного судочинства» та «Практика адміністративного судочинства».

Під час цього навчання присутні мали можливість ознайомитись з найактуальнішими питаннями, що стосуються як теоретичних, так і практичних аспектів у галузі адміністративного судочинства. Семінар проводили тренери, практикуючі фахівці в галузі права, які мають чималий досвід представництва громадян у судах. Навчання проходило в інтерактивній формі з використанням рольових ігор та підкріплене роздатковими матеріалами.

Крім проведених навчань, для учасників семінарів була проведена екскурсія до Острозького районного суду. Під час цієї екскурсії вчителі ознайомилися з внутрішньою організацією роботи суду, дізналися про конкретні обов’язки кожного з його працівників, побачили, як здійснюється на практиці прийом документів, подальший їх рух у суді, були присутні під час відкритого судового засідання.

Ця екскурсія стала можливою завдяки сприянню керівників судової влади області та району. Голова Острозького районного суду Гуц Федір Леонідович наголосив, що будь-хто із громадян у будь-який робочий день може прийти до суду та побувати на відкритому судовому засіданні, ознайомитись із роботою установи правосуддя.

«Ми дуже раді, що завдяки співпраці та підтримці з боку керівництва судової влади Рівненщини нам вдалося організувати для людей цю екскурсію, – говорить керівник центру права РОГО «Комітет виборців України» Микола Глотов. – Проведення таких заходів сприятиме не лише поліпшенню знань громадян про суди, а й підвищенню довіри до судової гілки влади загалом».

Всі учасники навчань отримали брошуру «Суди України: структура та порядок звернення», а також документальний фільм «знайомство з судом», підготовлений за сприяння Проекту «Україна: верховенство права», інші роз даткові матеріали.

«Ці семінари є одним із заходів, передбачених у рамках проекту «Покращення обізнаності громадян про судову систему», який організація розпочала реалізовувати з осені 2008 року за підтримки Проекту «Україна: верховенство права», – говорить Олексій Горецький. – Сподіваємось, що в результаті реалізації всіх запланованих заходів цього проекту судова гілка влади стане більш доступнішою та зрозумілішою для громадськості Рівненської області, і в першу чергу для соціально незахищених громадян та мешканців сільської місцевості».

Такі семінари до кінця цього року будуть проведені у всіх районах Рівненської області. Під час цих навчань роз’яснюватимуться актуальні теоретичні і практичні питання, що стосуються цивільного й адміністративного судочинства.

Передбачається, що завдяки цьому не менше 300 представників сільських громад Рівненщини (представників сільських рад та вчителів права місцевих шкіл) зможуть набути теоретичні знання щодо судової системи та її діяльності, а також практичні навички щодо оформлення процесуальних документів, судових процедур тощо.

Автор : Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Рекомендувати цей матеріал