Громадянська Освіта, 2000  №36

Юнеско и права человека

05.12.2000

Обращение Генерального директора ЮНЕСКО по случаю дня прав человека Премии ЮНЕСКО "За воспитание в духе прав человека" (1978 – 2000 рр.) Євген Сверстюк – лауреат премії ЮНЕСКО "За міжконфесіональну та міжетнічну толерантність"

Мониторинг соблюдения прав человека в школах Украины

05.12.2000

– Что, по Вашему мнению, нужно изменить в системе образования и в организации школьной жизни? – один из вопросов, которые задавались учителям и директорам школ в ходе мониторинга. Но что это, собственно говоря, такое – "мониторинг"?

Відокремлення школи від церкви в координатах відкритого суспільства

05.12.2000

"...Скориставшись відділенням від держави, церкви в Україні могли б стати дійовим чинником створення основ громадянського суспільства, виступивши захисниками прав особи, але виглядає, що не так просто позбутися їм "кормиги рабства" і згадати про своє – дане як обов’язок – покликання до свободи."

Твої права (по сторінках конвенції OON про права дитини)

05.12.2000

Світлана Проценко (м. Харків) — уроки №№ 8-10 (продовження публікації курсу)

З робіт IV Всеукраїнського конкурсу творів-есе з прав людини

05.12.2000

Устина Стефанчук, Ганна Микольська, Іванна Сусяк(м. Львів), Катерина Асташенкова (м. Дніпропетровськ), О.Піроженко (м. Київ), Юлія Дубініна (м. Керч), Сергій Бердніков (м. Кривий Ріг)

Правознавство та захист прав людини у школі

05.12.2000

"Проблема комплексності навчання, виховання і розвитку постає, коли ставлять за мету навчити дітей тому, що далеке від реальних потреб дитини, ніяк не мотивується дійсністю; коли під вихованням розуміють примітивний примус, а під розвитком – слухняне засвоєння мертвих словесних конструкцій."

05.12.2000

– ...Я переконаний, що свобода повинна виростати з духовної глибини людини. Жодні зовнішні зміни не дадуть нічого нового, якщо люди не переживуть феномен свободи, а також повагу до чужої думки у власному досвіді. На жаль, багато з тих, хто називали себе демократами, за психологією були радше диктаторами. ...Хто здійснюватиме повернення до духовних цінностей, що їх ми позбулись? Хотіли перекласти роботу і відповідальність на когось, хоча б, приміром, на Церкву. Але Церква – частина суспільства. Необхідними є спільні зусилля людей різних поглядів на загальному ґрунті, який об’єднує віруючих і невіруючих. Таким ґрунтом є оздоровлення правопорядку, милосердя, розвиток культури... У нас сьогодні є закони, але часто панує не закон, а людина. Це дуже небезпечно. І я радий з того, що суспільство саме сьогодні починає розуміти необхідність розвитку правової свідомості... На світі є багато безуму, це очевидно. І тому законність – одна з найважливіших форм зовнішнього існування людей... Навпаки, мистецтво, наука, духовне життя, релігія повинні розвиватись вільно, поза директивами... Автономія релігійного життя – вистраждане право сучасного суспільства. Отець Олександр Мень (1935 - 1990) З матеріалів інтерв’ю о.Олександра, переклад яких був надрукований у часопису "Джерела" (ч.1, 2000 р., м. Луцьк) – понадконфесійному богословсько-філософському виданні українського студентства

X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль