Громадянська Освіта, 2011  №03

Александр Даниэль: Архивные документы должны быть доступны любым исследователям

27.01.2011

Известный историк политических репрессий и диссидентского движения в СССР - об условиях работы российских исследователей с историческими источниками, о роли и возможностях «Мемориала» в десталинизации общества, об отношении властей России к проблеме коммунистического террора, о спорных вопросах и общих учебниках истории

Всеукраїнський конкурс карикатур з прав людини

26.01.2011

Асоціація карикатуристів, Українська Гельсінська спілка з прав людини за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” оголошують всеукраїнський конкурс карикатур за темою “Свобода слова, мирних зібрань та асоціацій”.

Ідея толерантності та історична освіта

25.01.2011

Неповага до носія іншої культурної (етнічної, релігійної тощо) традиції виростає, у суті своїй, з неповаги до іншої людини як такої... Толерантність ніколи не виросте з байдужості, а швидше викристалізується з конфлікту... Вона формується не відмовою від своїх ідей, а у виробленні вміння (мистецтва) жити з іншими людьми та іншими ідеями... Політики, дезорганізуючи суспільство, посилюючи відчуження і реваншистські настрої, намагаються зробити істориків співучасниками своїх інтересів, завдання ж істориків — утриматися від участі в такій не своїй грі...

Не віддамо минуле та майбутнє України в руки політиканів

25.01.2011

Професійні історики та викладачі історії проголосили створення громадського руху "Історична ініціатива" з метою запропонувати модель історичного примирення.

Як в Чехії купують голоси виборців

25.01.2011

...Бачачи, що становище безнадійне, суд наказав провести повторні місцеві вибори, але відклав їх на невизначений термін. Поки не знайдеться механізм, що заборонятиме "купувати виборців" і "виборчі переїзди"

Как рассказывают историю детям в разных странах мира

21.01.2011

В России переиздали книгу французского историка, опубликованную во Франции почти 30 лет назад. Написанная в популярной форме книга поднимает важные вопросы преподавания истории в школе и фальсификации истории. Приводятся ссылки на полный текст первого издания.

Історик Джон-Пол Химка: «Розуміння минулого - важливіше за бандер і шухевичів»

21.01.2011

Професор історії Університету Альберти (Канада) розповідає про політичне використання Голодомору, можливу причетність членів ОУН і УПА в Голокості та еволюцію українського націоналізму.

Постійний наголос історії на гнобленні українців поглибить відчуття власної вторинності і меншовартості

20.01.2011

У Львові говорять про нову історичну політику України, яка зможе примирити, а не розділяти суспільство. На робочій зустрічі в Українському католицькому університеті близько сорока істориків з усіх регіонів України 14-15 січня обговорювали концепцію нового посібника з історії Україні «Разом на одній землі»

Обмін досвідом з питань медіації в шкільних закладах

19.01.2011

Пирятинська РГО “Жіночі ініціативи” запрошує до участі у проекті “Поширення досвіду впровадження відновних практик у навчальних закладах України”. Для участі у проекті необхідно надіслати анкету учасника до 5 лютого 2011 року

Ключі до угорської туги

19.01.2011

Націоналізм, а не ліберальна демократія домінував як рушійна сила опозиції… Травма Тріанону, шкодування себе і безперервна незгода з реальністю перекрили угорський шлях до демократії.

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль