Громадянська Освіта, 1999  №21

ЯК НЕ Я - ТОДІ ХТО?

30.12.1999

АВТОР СПОГАДІВ ПРО ІВАНА СВІТЛИЧНОГО - ЗИНОВІЙ АНТОНЮК, УЧАСНИК ПРАВОЗАХИСНОГО РУХУ , СПІВГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКОГО БЮРО ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

ІДЕЇ ПРАВ ЛЮДИНИ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

30.12.1999

МАТЕРІАЛІВ ВСЕУКРАЇНСКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ "ПРОБЛЕМИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ І ВИКЛАДАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ" (КИЇВ, БЕРЕЗЕНЬ 1999). АВТОР ДОПОВІДІ - МАРІЯ ТРАЧ (С. ЗАДНІСТРЯНСЬК ГАЛИЦЬКОГО Р-НУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛ.)

"Я ТА МОЇ ДРУЗІ". УРОК ДЛЯ ТРЕТЬОГО КЛАСУ

30.12.1999

АВТОРИ РОЗРОБКИ - ВАЛЕНТИНА ПОНОМАРЕНКО, УЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ (СМТ БЕЗЛЮДІВКА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛ.), ТА НІНА КУСАЙКІНА, "ОСВІТНІЙ ЦЕНТР ПРАВ ЛЮДИНИ" (М. ХАРКІВ)

"МОИ ПРАВА В ШКОЛЕ". "ПРАВА НА СВОБОДУ МЫСЛИ B СЛОВА"

30.12.1999

ДВЕ КРАТКИЕ РАЗРАБОТКИ, СОСТАВЛЕННЫЕ ИННОЙ СУХОДУБОВОЙ, УЧИТЕЛЕМ ИСТОРИИ ХАРЬКОВСКОЙ ШКОЛЫ №122

В ШКОЛЕ СКУЧНО. ЧТО БУДЕМ ДЕЛАТЬ?

30.12.1999

О РОЖДЕНИИ МОЛОДЕЖНОГО КЛУБА В ХАРЬКОВСКОЙ ШКОЛЕ №162 РАССКАЗЫВАЕТ УЧИТЕЛЬ ИСТОРИИ И ПРАВОВЕДЕНИЯ НАТАЛЬЯ ВУКИНА. БЛАНК АНКЕТЫ, ПРИДУМАННОЙ РЕБЯТАМИ, И РЕЗУЛЬТАТЫ ОПРОСА УЧАЩИХСЯ ШКОЛЫ СМОТРИТЕ НА ПОСЛЕДНЕЙ СТРАНИЦЕ БЮЛЛЕТЕНЯ.

ВИКЛАДАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ТА УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ

30.12.1999

"ХАРТІЯ ПРАВ УЧНІВ ШКОЛИ №80", ХОЧА ЩЕ ЗА ВІКОМ - НЕМОВЛЯ, АЛЕ ВЖЕ ЖИВЕ І ДІЄ ТА РОЗПОЧИНАЄ ВІДІГРАВАТИ ПОМІТНУ РОЛЬ У ШКІЛЬНОМУ ЖИТТІ... МАТЕРІАЛ ГАЛИНИ ЦИБКО (М. ЛЬВІВ)

РОЗДУМИ ЗА ВЧИТЕЛЬСЬКИМ СТОЛОМ

30.12.1999

...ГАМІР СТОЯВ ТАКИЙ, ЩО Й У КОРИДОРІ ЧУТИ. ЩО РОБИТИ? ЛЯСНУТИ ПО СТОЛУ ЖУРНАЛОМ?.. СТОЯЛА, ЧЕКАЛА, СПОСТЕРІГАЛА. І НЕ ЗНАЛА, ЯК БУТИ ДАЛІ. КРИКУНИ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА ХВИЛИН ЗАМОВКЛИ, І ВСІ ВІД МЕНЕ ЧОГОСЬ ЧЕКАЛИ: ЯКОГОСЬ ВЧИНКУ, ЯКИХОСЬ СЛІВ..."

30.12.1999

...Досі чомусь розриваємо ідею України, ідею свободи й ідею особистости. У Івана все було в єдності, в якійсь особливій естетичній єдності. І з тої єдности Іван Світличний поставав не просто як правозахисник, а як зачинатель правозахисного руху на Україні. Звичайно, не один він причетний до засвоєння Україною сильної вселюдської ідеї виокремлення з людського загалу окремої особистости, піднесення її та послідовного захисту її прав і свобод. Але ніхто так, як він, своєю особистістю не унаочнював ваги усвідомлення особистости як саморушія суспільного розвитку, як ґаранта від скочування людства до прірви дикунства.

Зиновій Антонюк

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль